moje haftowane dzieła
RSS
piątek, 29 stycznia 2010

Najbardziej zadowolona z zimy jest moja psinka.Skacze po białym puchu  jak sarenka.Gdy , spadł pierwszy śnieg to tak długo biegała po  śniegu, aż  porządnie zmarzła.Tak bardzo zmarzły jej poduszeczki  łapek,że kulała  na jedna łapę.

Znowu pies mojej siostry tak nie lubi zimy i śniegu,że nie pije wody ,żeby tylko

 nie wychodzić z domu za potrzebą.

14:26, ewa6070
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 stycznia 2010

W moim światku robótkowym  powstaje prezent dla mojego męża.Co prawda nie skończę go już  do urodzin,któte przypadją 28 stycznia ,ale będzie jak znalazł na Walentynki.Dłubię go po kilka godzin dziennie.Już nie pamiętam kiedy to było, jak tak długo haftowałam, żeby zdążyć na czas.

A oto co do tej pory zrobiłam :

piękność "Carmen" ze "Złotego Runa".

13:49, ewa6070
Link Komentarze (2) »

Kubuś rośnie jak na drożdżach.Staje się coraz fajniejszy i stwarza nam wiele radości.W grudniu  odebrał dyplom magisterski ze swoja mamusią.

13:34, ewa6070
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 stycznia 2010

Z nowym rokiem rozpoczęłam cykl hafcików na prezenty dla rodzinki.Na pierwszy ogień poszły akta  Adama i Ewy.

Mam już zrobioną całą połowę haftu i zaczął się problem.W schemacie, jaki posiadam, nie ma na całej szerokości trzech kratek wzoru.To jeszcze nic.Zrobiłam dziś zdjęcie tego co już mam zrobione i patrząc na to stwierdziłam ,że kolor zielony nici jakie użyłam za nic nie pasuje do orginału.W internecie znalazłam tabelę zamiennika mulin Madeiry na DMC i co się okazało , zle wpisano numer -jest 581 a powinien być 928.Kolor powinien być siwy. Więc muszę pruć. Dobrze, że nie ma tego wiele.

Tym razem haftuję na drobnej kanwie,którą kupiłam bardzo dawno temu ,a z którą nie wiedziałam co zrobić.Widać w niej prześwity ,więc muszę zahaftować jeszcze tło.

14:51, ewa6070
Link Dodaj komentarz »

Przed świętami powstały okładki na małe kalendarzyki do torebek dla moich córek. Uszyłam je z beżowej aidy ze złotą nitką.

  Wyhaftowałam na nich inicjały ich imion K-jak Kasia, M-jak Małgosia i E-jak Elżbieta. Teraz kalendarzyki nie są anonimowe i takie nijakie.

14:08, ewa6070
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 stycznia 2010

Kalendarz adwentowy wstrzymałam,ponieważ chciałam w pierwszej wersji zrobić woreczki na słodycze.Stwierdziłam jednak ,że woreczki wyszłyby za duże.I gdy cyferek przybywało wpadłam na pomysł, a może by tak  patworek uszyć. No ale  na to nie miałam już czasu.I kalendarz poszedł w odstawkę na ten rok.

A oto następne cyferki,których nie pokazywałam na blogu:

15:21, ewa6070
Link Komentarze (2) »
wtorek, 05 stycznia 2010

Czas zamknąć stary roczek i rozpocząć nowy.Podsumowując stary ,to nie jestem zadowolona.Rozpoczęłam wiele hafcików,ale ich nie skończyłam.Więc skończenie ich przechodzi na ten roczek.Kończąc je bedę je pokazywać w nastepnych wpisach.

Moje postanowienia na rok 2010,których chciałabym dotrzymać to:

Zgubić trochę kilogramów na wadze.Będzie to trudne,ponieważ bardzo lubię słodycze do kawki.

Wyhaftować kilka obrazków na prezenty dla rodzinki.

Nauczyć się nowej techniki-frywolitki i szydełkowania.

Wam życzę raz jeszcze spełnienia wszystkich marzeń i stworzenia pięknych dzieł.

14:42, ewa6070
Link Komentarze (1) »
sobota, 02 stycznia 2010

Życzę zdrowia,pomyślności,szczęścia w "totku" i w miłości.Radość niech w Waszych sercach zamieszka,aby uśmiech na twarzach widniał.A na pecha złego sami znajdzcie cos wesołego.Ale to jeszcze nie wszystkie życzenia,bo nie było w nich nic o marzeniach.Więc niech spełnią się marzenia krok po kroku w tym nadchodzacym,Nowym Roku.

21:09, ewa6070
Link Dodaj komentarz »
Blogi, które odwiedzam

Hafciki Marty

Zakątek Edy

U Małgosi

Tajemniczy świat Monicji

Sztuka oswojona

Robótki Ewci

Hafciki Emilki


Moze się przydac

Cudowny świat haftuLicznik odwiedzin

Akualnie online

who's online

Pisz Bloga

piasek chodz przytul przebacz
Chester ©