moje haftowane dzieła
RSS
czwartek, 03 września 2009

Mija miesiąc od ostatniego wpisu.Przepraszam wszystkich tych ,co do mnie zaglądali i czekali na coś nowego. Należy Wam się duża buzka.

W kąt rzuciłam moją panienkę i rozpoczęłyśmy z córką przygotowania do narodzin maluszka.Mój zięć Maciek zrobił mały remoncik w pokoju i pomalował ściany.Ja uszyłam nowe firanki.Następnie z Kasią wyprałyśmy wszystkie rzeczy dla maleństwa.Nie mówiąc nic o  stosie rzeczy,które po praniu były  do prasowania.

Po tym wszystkim mogłam zabrać się za  tajny projekt .Na tamborek wskoczyli bohaterowie z Stumilowego Lasu z Kubusiem Puchatkiem na czele.Co mam do tej pory zrobione pokażę w następnym wpisie.

14:07, ewa6070
Link Komentarze (1) »
wtorek, 04 sierpnia 2009

Muszę się jeszcze pochwalić zakupami hafciarskimi.Kupiłam sobie szkło powiększające na szyję i samonawlekajace się igły.Magę już haftować na czarnej i drobniejszej aidzie .

14:19, ewa6070
Link Dodaj komentarz »

Po miesiącu tylko tyle przybyło.

13:47, ewa6070
Link Komentarze (1) »
środa, 22 lipca 2009

Zapisałam się naurodzinowe candy u Jolinki na blogu http://jolinka.blogspot.com/ .Do wylosowania  są prześliczne niebieskie serduszka.

18:46, ewa6070
Link Dodaj komentarz »

Nie dało rady musiałam odpocząć od szarości.I tak powstały zielone tulipanki ,które umieścilam na poduszce.

W zeszłym roku pokazywałam zdjęcie widoczku z mojego okna.W tm roku z maków ,chabrów i rumianków zrobiła się cala łączka.A w tm wszystkim rośnie zboże.

Przy tak pięknej scenerii pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych i zapraszam ponownie.


17:01, ewa6070
Link Komentarze (1) »
czwartek, 02 lipca 2009

Panienka ma już twarzyczkę.Już na tym etapie zaczyna mi się coraz bardziej podobać.

Ale chcąc odpocząć od tych szarości powstały takie małe przerywniki ,oczywiście kolorowe.Wzory znalazłam w starych gazetach "Anna".

Z tych powstanie poduszeczka na igły.

A z tych łapki do kuchni.

Jeszcze pokażę zbliżenie.

Pozostało jeszcze zasiąść do maszyny.

08:49, ewa6070
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 22 czerwca 2009

Minął już czas wysyłania igielników z zabawy u Edy.Nowa właścicielka  z blogu http://mr3.blox.pl/html  Magda mój igielnik już dawno dostała. Niestety nie mogę pokazać zdjęcia ,ponieważ w pośpiechu zapomniałam go zrobić.Teraz tylko czekam na zdjęcie na jej blogu.

Właśnie przed chwilą Magda wkleiła zdjęcia na swoim blogu i ja kopiuję je na swój.Bardzo się cieszę, że igelnik się spodobał.Był to mój pierwszy ,ale napewno nie ostatni.

igielnik i karteczka ozdobione haftem krzyżykowym

igielnik z fioletowym kwiatem - haft krzyżykowy

16:36, ewa6070
Link Komentarze (3) »
czwartek, 18 czerwca 2009

Dziewczyny cuda rozdają na swoich blogach.Postanowiłam i ja ustawić się w kolejce,a może ido mnie uśmiechnie się szczęście.

http://maja71.blox.pl/html

11:57, ewa6070
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 czerwca 2009

Jak widać niewiele przybyło.

11:07, ewa6070
Link Komentarze (2) »
piątek, 12 czerwca 2009

Od blisko dziesięciu lat ,może i dłużej robimy z całą rodzinką ołtarz na Boże Ciało.Co roku przeżywam to tak ,jak bym robiła to pierwszy raz.

Nad stołem wisi obraz "Ostatnia wieczerza".Jest on bardzo duży i bardzo ciężki.Moi panowie musieli go zanieść z domu do oddalonego o 200 m ołtaża.Gdy go nieśli, powiedzieli na drugi rok musimy się postarać o obraz plastikowy.Dostałam go od rodziców w totalnej rozsypce,ponieważ spadł on im na łóżko.Jedno szczęście ,że był to dzień i nikt nie spał.Moja najmłodsza córka,zafascynowana układaniem puzli złożyła ramę,my z mężem pomalowaliśmy ją złotolem i wstawiliśmy nową szybę.Teraz obraz zdobi mój duży pokój.

Jeszcze jedno-  gdy ,byłam mała z mamą modliłyśmy się przy tym obrazie i pamiętam,że bardzo bałam się tych postaci ,a szczegulnie tej z tyłu ,w czerwonej szacie i dziwnie  trzymającej ręce.

13:58, ewa6070
Link Dodaj komentarz »
Blogi, które odwiedzam

Hafciki Marty

Zakątek Edy

U Małgosi

Tajemniczy świat Monicji

Sztuka oswojona

Robótki Ewci

Hafciki Emilki


Moze się przydac

Cudowny świat haftuLicznik odwiedzin

Akualnie online

who's online

Pisz Bloga

piasek chodz przytul przebacz
Chester ©